30نکته درباره فرش جهیزیه

30نکته درباره فرش جهیزیه

سلام خدمت عروس خانوم های عزیز، میدانم این روزهایی که میگذرد دغدغه تان خرید بهترین وشیک ترین و مرغوب ترین وسایل است اما این نکته را نیز فراموش نکنید که همیشه مرغوب ترین ها گران ترین ها نیستند. مثلا فرش ماشینی ارزان میتواند با کیفیت و درجه باشد. البته اگر از جایی معتبر خریداری شده باشد.  از همان ابتدا عروس خانوم در خرید به دودسته تقسیم میشوند:

دسته اول

شامل کسانی هستند که ابتدافرش میخرند وسپس سایر وسایل بزرگ را میخرند. بیشتر این دسته از افراد فرش را خریداری میکنند وکنار میگذارند.

دسته دوم

 شامل کسانی است که فرش را در قدم های اخر میخرند.

 پس از اینجای مقاله به بعد هر جا دسته اول یا دسته دوم نوشتم منظور کسانی که در بند بالا به انها اشاره شد.

-قبل از اینکه فرش بخرید در اولین گام رنگ دکوراسیون مد نظرتان را بیابید یا حداقل چند رنگ انتخاب کنید که بدانید در کدام تم میخواهید دکور بچینید.

-اگر شما دردسته اول قرار دارید ورنگ دکوراسیون انتخاب نکرده اید بهترین کار این است که الان رنگ دکوراسیون انتخاب کنید. در نکات بعدی در مورد انتخاب رنگ راهنماییتان میکنم.

-اگر دردسته دوم قرار دارید وسایر وسایل را خریده اید به این معنی است که رنگ دکوراسیونتان را انتخاب کرده اید.

-ممکن است هنوز فرش نخریده اید ودر حال حاضر تصمیم به خرید ان دارید بهترین کار این است که همان ابتدا رنگ دکوراسیون را مشخص کنید بعد فرش وسایر وسایل را بخرید.

-خب اگردر دسته اول قرار دارید رنگ غالب فرشتان را در نظر بگیرید وبعد تصمیم بگیرید که میخواهید رنگ دکوراسیونتان همین رنگ باشد یا  مکمل این رنگ را انتخاب میکنید.

-مبلمان را زمانی خریداری کنید که رنگ دکوراسیونتان را تعیین کرده باشید فرقی نمیکند که در دسته اول یا در دسته دوم باشد.

-پرده نیز مانند مبلمان میباشد. گمان نکنید که پرده نقش مهمی ندارد بلکه پرده نقش مهمی ایفا میکند. میتوان گفت جلوه مبل به پرده بستگی دارد.

-اگر در دسته دوم هستید وسایر وسایل مثل مبلمان یا پرده یا حتی وسایل آشپزخانه را خریداری کرده اید بنابراین ناخواسته رنگ دکوراسیونتان را انتخاب کرده اید .اگر با مشاهده وسایلتان گمان کردید که رنگ مورد نظر برای فرش مناسب نیست اشکالی ندارد راهکار این است که  از قانون هارمونی رنگها بهره ببرید.

-قانون هارمونی رنگها میگوید که اگر تمایل دارید وسایل خانه به بهترین وجه جلوه کند از کنار هم قرار دادن رنگهایی که ممکن است در یک طیف رنگ یا مکمل یا تضاد هم هستند.

-رنگها عامل اصلی روحیه بخشیدن به خانه هستند پس در نظر داشته باشید با انتخاب هررنگ یک نوع روحیه به خانه القا میکنید. مثلا رنگ آبی آرامش به خانه القا میکند. رنگ سبز حس زندگی به خانه القا میکند رنگ قرمز هیجان پویای به خانه القا میکند. بنابراین پیشنهاد میکنم مقاله انرژی و روحیه حاصل از هارمونی رنگها در منزل را مطالعه کنید.

-بعد از مبحث هارمونی رنگها انچه که در دکوراسیون مهم است که الفبای دکوراسیون است

-الفبای دکوراسیون میگوید که

1)اشکالات کلی خانه را بنویسید.

2)متراژ اتاق ها را به درستی در نظر بگیرید.

3)کار ها را یادداشت کنید.

- در چیدمان خانه معماری خانه بسیار موثر است. اگرمعماری خانه شما گرد است بهتر است به سمت خرید فرش گرد بروید. اگر فرش گرد دوست ندارید فرشهایی تهیه کنید که مرکز گرا باشند.

-مفهوم مرکزگرا بودن یا غیرمرکزگرا بودن به طرح فرش اطلاق میشود. فرشهایی که محراب وترنج دارند در مفهوم ساده تر وسط فرش طرح گرد وجود دارد فرشهای مرکزگراهستند. وطرحهایی ک این گونه نیستند را فرشهای غیرمرکزگرا می نامند. فرشهای طرح افشان طرح های غیرمرکزگرا محسوب میشوند .

- فرشهای مرکزگرا چیدمان ست انها گرد است. یعنی مبلمان خانه را گرد بچینید. ولی اگر طرح فرشتان غیرمرکزگرا باشد دکور مستطیلی با ان ست میشود.

-قبل از انتخاب فرش یک گزینه میماند ،اگر علاقه به دکورهای فانتری دارید به سراغ خرید مبلمانهای فانتزی بروید وبرای انتخاب فرش دودسته انتخاب دارید. شما میتوانید به طور کلی به سراغ خرید فرشهای فانتزی بروید .راه حل دوم این است که به سراغ خرید فرشهای ماشینی بروید که طرحهای فانتزی دارند. مثلا فرش ماشینی طرح سناتور یک فرش ماشینی است که طرح فانتزی دارد. این فرش از دسته فرش ماشینی 1200شانه هستند.

-اگر مبلمانهای استیل پسند کرده اید یا حتی خریده اید بهتر است  به سراغ فرشهای ماشینی اصیل بروید. طرح های فرش ماشینی متنوع هستند.

-اگر تمایل دارید فرشهای دست بافت بخرید وفرش دست بافت با جیب شما همخوانی ندارد. در واقع فرش ماشینی با توجه به وضعیت اقتصادی تهیه کنید. فرشهای 1200شانه به دلیل کیفیت وظرافت دست بافت گونه هستند.

- اگر دکور خانه شما به گونه ای است که علاقه دارید فرش کمتر پهن کنید یا اگر تمایل دارید فرشهایی بخرید که قیمت فرش ماشینی برایتان ارزان تمام شود بهترین کار این است که از کیفیت و ظرافت ان نکاهید بلکه میتوانید متراژ پایین تر بخرید.

-قانون فاصله فرش از دیوار میگوید که فاصله 45سانت یا حداقل 30 سانت فرش از دیوار فاصله داشته باشد.

- فرشهای ماشینی کلا به سه دسته تقسیم بندی میشود .1200شانه که در بند قبل در مورد ان توضیح دادیم. فرشهای 1000شانه وفرشهای 700شانه .

-برای اینکه در مورد فرشهای 1000شانه بیشتر بدانید مقاله چرا فرش ماشینی 1000شانه بخرم را مطالعه کنید.

-عروس خانوم عزیز فرشی بخر که ماندگاری داشته باشد .

-در انتخاب فرش به سلامت خود وخانوادتان فکر کنید. فرشهای نایلونی که اخیرا وارد بازار شده اند ودر اصطلاح ابریشم نما هستند در بافت انها از نایلون استفاده شده است. لطفا از خرید اینگونه فرشها خودداری کنید.

-فرش تقلبی نخرید. در هنگام خرید دقت کنید که چگونه فرشی خریداری میکنید.

- بعد از مبحث انتخاب فرش به سراغ خرید فرش بروید.

-انتخاب کنید که چگونه خریدی میخواهید انجام دهید. خرید از فروشگاه شهر خودتان یا خرید به صرفه.

-میخواهید خرید با صرفه باشد  به سراغ خرید مستقیم فرش از کارخانه یا خرید اینترنتی بروید.

-اگر میخواهید خریدی انجام دهید که فرش اصالت داشته باشد یا ضمانت کیفیت داشته باشد به سراغ یکی از دوخریدی که گفتم بروید.

-نکته پایانی این است که  قبل از خرید آگاهی کافی از محصولی که میخواهید خریداری کنید داشته باشید.اطلاعات در مورد چگونگی شستشوی فرش یا حتی جنس الیافی در فرش استفاده شده وسایر اطلاعات همه مطالب مهمی هستند که لازم است در مورد همه ان اگاهی داشته  باشید.(شستشوی فرشهای فانتزی و شستشوی فرشهای ماشینی متقاوت است سایت را به طور کامل بررسی کنید تا اطلاعاتتان به طور کامل افزایش یابد.)

 

 

مطالب مشابه

فرش ماشینی تقلبی
چهارشنبه 28 آذر 1397

فرش ماشینی تقلبی

ادامه مطلب

خرید فرش آگاهانه
چهارشنبه 28 آذر 1397

خرید فرش آگاهانه

ادامه مطلب

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل
چهارشنبه 28 آذر 1397

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل

ادامه مطلب

فرش مناسب منزلتان چیست؟
پنجشنبه 20 دی 1397

فرش مناسب منزلتان چیست؟

ادامه مطلب

گبه- گلیم -جاجیم
چهارشنبه 26 دی 1397

گبه- گلیم -جاجیم

ادامه مطلب

خرید مستقیم فرش از کارخانه
شنبه 29 دی 1397

خرید مستقیم فرش از کارخانه

ادامه مطلب

فرش اتاق کودک
دوشنبه 01 بهمن 1397

فرش اتاق کودک

ادامه مطلب

مرمت  یا رفو گری فرش
چهارشنبه 03 بهمن 1397

مرمت یا رفو گری فرش

ادامه مطلب

نظرات کاربران

کد امنیتی