10نکته در انتخاب فرش اتاق نوزاد(سیسمونی)

10نکته در انتخاب فرش اتاق نوزاد(سیسمونی)

ازجمله دغدغه هایی که در بین بانوان دیده میشود خرید سیسمونی است. بعد از خرید فرش خاص جهیزیه ،خرید سیسمونی یکی ازمهمترین دغدغه هایی است که بین بانوان دیده میشود. دغدغه های شیرینی که از زمانی که میفهمند مادر شده اند یا حتی مادر بزرگ شده اند،خود را نشان میدهد. از همان لحظه است که فکرشان به سمت خرید سیسمونی میرود تا زمانی که نوزادشان پا به دنیا میگذارد همه چیز برای آمدنش فراهم باشد.حال اگر این دغدغه شیرین به درستی مدیریت نشود ممکن است نگرانی هایی را به همراه بیاورد. منظور از مدیریت این است که جنس مطلوبی که آنها میخواهند تهیه کنند برایشان فراهم نشودو....

همه ما میدانیم که کودکان مخصوصا نوزادان هر چیز کوچکی میتواند سلامتیشان را به خطر بیاندازد. بنابراین در انتخاب هر وسیله ای برای سیسمونی حتما باید از سلامت ان باخبر باشیم. در این بین فرش نوزاد هم یکی از این موارد است. اگر فرش ماشینی  با کیفیت انتخاب نشود ممکن است به سلامت نوزاد لطمه بزند. در ادامه مقاله نکاتی را از انتخاب تا خرید فرش برای اتاق نوزاد را مطرح میکنیم لطفا تا انتهای مقاله همراهیمان  کنید.

 از انتخاب تا خرید فرش نوزاد

جنس فرش

1)در زمان خرید فرش  برای  اتاق نوزاد حتما از جنس ان آگاهی پیدا کنید. فرشهایی که از جنس نایلونی هستند برای اتاق نوزاد مناسب نیستند. پس خرید فرشهای نایلونی ممنوع!!!!

کیفیت در اولویت است.

2)در زمان خرید فرش اتاق نوزاد زیبایی اولویت دوم را داراست. اولویت او باید کیفیت باشد .سلامتی کودک در گرو خرید با کیفیت است.

رنگ وطرح به اتاق نوزاد روحیه وانرژی میدهد.

3)انتخاب رنگ وطرح خاص برای فرش اتاق نوزاد

رنگ این فرش میتواند ست پرده های اتاق نوزاد باشد .اول دختر یا پسر بودن نوزاد مطرح است. رنگ های پسرانه نارنجی ،طوسی ،آبی،سرمه ای  است ورنگهای دخترانه قرمز وصورتی وبنفش و...است. رنگهایی مثل سبز وکرم وقهوه ای اسپرت هستند. البته رنگ طوسی نیز چند سالی است اسپرت است. اگر دوست دارید از بین رنگ های اسپرت انتخاب کنید چون فرش اتاق کودک انتخاب میکنید بهتر است فرش را یکدست روشن برندارید چون به راحتی کثیف میشود. طرح که انتخابش با خودتان است.

لطفا سلامتی نوزادتان برایتان مهم باشد!!!!تقلبی هرگز!!!

4)لطفا درزمان خرید فرش برای اتاق کودکتان مراقب باشید تا فرش تقلبی نخرید.

سودجویان با وارد کردن فرشهای تقلبی با قیمت ارزان تنها به فکر گول زدن مردم  وپرکردن جیب هایشان از سود هستند.اگر شما با آگاهی کامل خرید نکنید سلامتی نوزادتان رابه خطر انداخته اید.

از جمله راههای تشخیص فرش تقلبی از اصل این است که در پشت فرش برچسبی چسبانده

اند وروی ان جنس فرش شانه وتراکم ادرس کارخانه تولید کننده فرش ونام طرح ان فرش نوشته شده است. از راههای دیگر تشخیص فرش اصل از تقلبی این است که در بین گره های فرش دست بکشید وانسجام گره ها را لمس کنید. این فرشها که عموما 700شانه هستند ،باید در هر سانت حدود 7گره بافته شده باشد.

فاکتور مهمی به نام متراژ

5)اندازه فرش اتاق نوزاد

اگر اتاق نوزادتان بزرگ است لازم نیست کیپ تا کیپ فرش کنید .قانون فاصله از دیوار در این جا نیز کاربرد دارد. قانون فاصله از دیوار میگوید که فاصله پهن شدن فرش از دیوار باید حدود 45سانت باشد. اگر برای اتاق نوزاد تان فرش 6متر بزرگ است بهتر است اندازه های دیگر را امتحان کنید.

اگر جز دسته ،خریداول چوبی وبعد فرش بودید.

6)اگر ابتدا چوبی های نوزادتان را تهیه کردید وبعد خواستید سایر وسایل رابخرید  .

 اگر چوبی های نوزاد عزیزتان به رنگ کرم یا استخوانی انتخاب کردید میتوانید فرش را به صورت ترکیبی سرمه ای کرم بخرید یا کرم قهوه ای انتخاب کنید. اگر استخوانی بود نسکافه ای یا حنایی نیز میتواند رنگ مکمل خوبی باشد این رنگ مکمل میتواند برای فرش ،پرده ،لباس های نوزاد یا حتی سرویس کالسکه وکریرو کیفش نیز استفاده شود. اگررنگ های تیره تر خرید کردید سعی کنید رنگهارا به گونه ای ترکیب کنید که اتاق نوزادتان فضای دلگیری نشود. فضای اتاق نوزاد اگر یک دست از رنگهای روشن نیز انتخاب شود بی روح میشود. بناربراین بهتر است که تلفیقی  از رنگهای روشن وتیره باشد تا درکنار روح داشتن اتاق فضای ان دلگیر نیز نشود.

اتاق شلوغ طرح فرش خلوت

7)اگر فضای اتاق نوزاد را شلوغ کرده اید ووسایل زیاد چیده اید به سراغ انتخاب فرش

با طرح خلوت بروید . اگر دوست دارید فرش شلوغ انتخاب کنید بهتر است دکور را خلوت بچینید .اگر هردو شلوغ باشد هیچ کدام جلوه خودش را نخواهد داشت.

نقطه کانونی

8)نقطه کانونی در چیدمان را فراموش نکنید. نقطه کانونی اولین نقطه ای است که به محض ورود به اتاق کودک نمایان میشود میتوانید انجا تابلویی نصب کنید یا زیباترین عروسکی را که خریده اید انجا قرار دهید .اگر از وسایل زیبا ودرجه یک در انجا قرار دهید تمام وسایل خوب ودرجه یک به نظر خواهد آمد. دید اول بسیار مهم است. است. این نکته را در چیدمان وسایل خانه نیز رعایت کنید.

مرحله خرید فرش

9)خرید مستقیم فرش از کارخانه

دوست عزیز یکی از راههای که کمکتان میکند تا فرش تقلبی نخرید خرید مستقیم فرش از کارخانه است .اگر فرش را از کارخانه تهیه کنید مزایای زیررا دارد:

-خرید بی واسطه انجام داده اید ودلالان را حذف کرده اید بنابراین قیمت تمام شده ان مناسب است.

-تنوع رنگ وطرح

حال اگر نتوانستید به صورت حضوری خرید کنید  مثلا زمان کافی نداشتید در بند بعد در این مورد هم توضیح میدهم.

10)خرید اینترنتی فرش ماشینی 

اگر زمان کافی برای خرید نداشتید اما دوست داشتید خریدی انجام دهید که قیمت ان برای شما مناسب تمام شود بهتر به سراغ خرید اینترنتی بروید .

خلاصه کلام

در هنگام خرید اینترنتی امکاناتی مثل پرداخت درب منزل ومحاسبه قیمت کالا باحذف دلالان ،ضمانت کیفیت کالا ،تضمین قیمت کالا،ضمانت اصل بودن کالا ،تحویل فوری ،7روز ضمانت بازگشت دارد .افراد در گذشته کمتر به سمت خرید اینترنتی میرفتند زیرا اعتماد نداشتند .اما اکنون شرکت های معتبر نماد الکترونیکی یا اینماد دارند. این نماد الکترونیکی نشان امنیت در خرید است. اگر هنگام خرید اینترنتی نماد الکترونیکی را درسایت مشاهده نکردید بهتر است از ان سایت خرید نکنید. در برخی سایت ها به صورت تقلبی وتنها عکسی از اینماد گذاشته اند. دقت کنید که روی عکس اینماد بروید وکلیلک کنید در این موقع باید صفحه ای باز شود نام صاحب شرکت را نشان دهد. علاوه برنام صاحب شرکت ،اطلاعات دیگری نیز درانجا هست.در هنگام خرید اینترنتی این نکته را نیز فراموش نکنید که از کافی نت ها برای خرید های اینترنتی استفاده نکنید.

مطالب مشابه

فرش ماشینی تقلبی
چهارشنبه 28 آذر 1397

فرش ماشینی تقلبی

ادامه مطلب

خرید فرش آگاهانه
چهارشنبه 28 آذر 1397

خرید فرش آگاهانه

ادامه مطلب

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل
چهارشنبه 28 آذر 1397

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل

ادامه مطلب

فرش مناسب منزلتان چیست؟
پنجشنبه 20 دی 1397

فرش مناسب منزلتان چیست؟

ادامه مطلب

گبه- گلیم -جاجیم
چهارشنبه 26 دی 1397

گبه- گلیم -جاجیم

ادامه مطلب

خرید مستقیم فرش از کارخانه
شنبه 29 دی 1397

خرید مستقیم فرش از کارخانه

ادامه مطلب

فرش اتاق کودک
دوشنبه 01 بهمن 1397

فرش اتاق کودک

ادامه مطلب

مرمت  یا رفو گری فرش
چهارشنبه 03 بهمن 1397

مرمت یا رفو گری فرش

ادامه مطلب

نظرات کاربران

کد امنیتی