فرش خاص جهیزیه

فرش خاص جهیزیه

همه خانم ها حتما با این معضل روبه رو بوده اند که برای جهیزیه فرشی تهیه کنند که خاص باشد.برخی حساس تر هستند ومیخواهند فرشی بخرند که دیگر شبیه ان پیدا نشود. یا حتی اگر پیدا میشود اولین بار در خانه انها دیده شود. مخاطب گرامی من را تا انتهای مقاله همراهیم کنید تا در این مورد بیشتر باهم گپ بزنیم.

اگر به دنبال فرشی هستید که خاص باشد ، ازهمه فرشهایی که درجهیزیه های دیگران دیده اید زیباتر باشد،اولین گامی که برای خاص انتخاب کردن برمیدارید باید گام کیفیت باشد. در زمان کنون که بازار فرش پر شده است از فرشهای بی کیفیت وتقلبی که برخی سودجویان برای کسب سود بیشتر واهمیت قائل نبودن برای سلامتی افراد از متلاطم بودن بازار سوء استفاده میکنند. مراقب اینگونه افراد باشید واز مکانهای معتبر خرید کنید.لازم به ذکر است که در گام بعدی تعیین کنید که فرش ماشینی میخواهید بخرید یا فرش دستبافت؟ اگر تصمیم به خرید فرش دست بافت دارید که هیچ ،اگر فرش ماشینی میخواهید یکی از مکانهای معتبر برای خرید فرش ماشینی،کارخانه های تولید کننده فرش ماشینی هستند. البته ناگفته نماند که کارخانه ها نیز میتوانند فرش تقلبی تولید کنند.شهر کاشان (مهد فرش )به دلیل سابقه طولانی در زمینه فرش ،تراکم کارخانه ها وهمچنین پیشینه ای که کاشان در زمینه تولید فرش با کیفیت دارد شما را مجاب میکند که با خیال راحت از کارخانه های تولیدکننده فرش خرید کنید.اگر باز میخواهید کیفیت فرش را تشخیص بدهید کیفیت زیر مجموعه های زیادی دارد که هرکدام را باید بررسی کنید تا با خیال راحت خرید کنید.

کیفیت

-عیوب فرش

-ظرافت

-اصیل بودن

-شفاف بودن فرش

-شانه وتراکم فرش

-جنس الیاف

یکی از مواردی که حتما باید به ان دقت کنید این است که عیوب فرش ماشینی را بشناسید تا فرش باکیفیت واصیل خریده باشید. در واقع فرش ماشینی درجه یک ، فرش ماشینی باکیفیت است.مورد بعدی ظرافت است .ظرافت فرش مستقیما به بافت فرش اشاره دارد. اگر بافت فرش تمیز باشد اصطلاحا میگویند فرش ظرافت دارد.اصیل بودن فرش نیز در مقاله فرش ماشینی درجه یک به طور کامل به ان پرداخته ایم.شفاف یا کدر بودن فرش معنای مستقیم کیفیت داشتن فرش است. چون برخی فرشها مشاهده میشود که  کدر هستند. اما این نکته لازم است که گفته شود که فرشهای شنل که اخیرا در بازار وجود دارد که اصطلاحا به ان ابریشم نما میگویند .این فرشها براق هستند اما جنس با کیفیت واصیل نیستند .این فرشها وارداتی هستند وتولید داخلی نیستند.هرچه شانه وتراکم فرش ماشینی بیشتر باشد ،کیفیت ان بالاتر خواهد بود منظور این است که فرش ماشینی 1200شانه از فرش ماشینی 1000شانه باکیفیت تر است. همینطور فرش ماشینی 1000شانه از فرش ماشینی 700شانه با کیفیت تر است.

مورد مهم دیگری که در مبحث کیفیت موثر است ،جنس الیاف فرش ماشینی است. جنسی که اخیرا در بافت فرش از ان استفاده میشود ،الیاف آکریلیک است .این الیاف آکریلیک که از نظر جنس به پشم نزدیک است .بنابراین در بین الیافی که برای بافت فرش استفاده میشود بهترین است.

گام بعدی انتخاب رنگ فرش است. این گام با گام کیفیت در ارتباط مستقیم است .اگر فرش کیفیت نداشته باشد ،رنگ آمیزی ان جلوه کافی نخواهد داشت.

گام بعدی که در خرید فرش جهیزیه خاص موثر است، قیمت است. برخی برای اینکه تک وخاص فرش جهیزیه بخرند به دنبال خرید فرش دست بافت هستند ،اما خب برخی تمکن مالی به اندازه کافی برای خرید فرش دست بافت ندارند. پیشنهاد من به این اشخاص خاص پسند این است که از بین فرشهای ماشینی دست بافت گونه ،فرش انتخاب کنند. این فرشها که تفاوت چندانی بافرش دست بافت ندارد طرفدار زیادی دارد .اگر قیمت خیلی برایتان اهیمت دارد ومیخواهید هم با کیفیت وهم قیمت مناسب فرش خاص جهیزیه خرید کنید فرش ماشینی 1000شانه برای شما بهترین گزینه است.

گام بعدی در انتخاب فرش خاص جهیزیه ،زیبایی ان است. لازم به ذکر است که اگر گام های قبلی با دقت صورت گرفته باشد این گام خود به خود حل میشود. تنها یک موضوع در این مبحث میماند ،انتخاب طرح مناسب چیدمانتان .

دو دسته چیدمان وجود دارد.

-چیدمان فانتزی

-چیدمان اصیل

اگر مبلمان فانتزی انتخاب کرده اید به سراغ خرید فرش های ماشینی بروید که طرح فانتزی دارند (فرش فانتزی منظورم نبود )اگر مبلمان استیل خریده اید چیدمان مطابق خانه شما چیدمان اصیل است. بنابراین نقشه های اصیل برای خانه شا خاص وتک هستند.

دو تصویر را باهم مقایسه کنید تا متوجه منظور من شوید.همانطور که مشاهده میکنید در تصویر شماره یک چیدمان کاملا فانتزی است.تصویر شما دو نیز کاملا اصیل چیدمان شده است. این مورد کاملا سلیقه ای است وبه خود شما وابسته است.همچنین مشاهده میکنید که دنیای فرش ماشینی چقدر وسیع است واگر بسیار خاص پسند هم باشید باز برای شما گزینه انتخابی وجود دارد.طرفداران این صنعت مهم زیاد است و هر روزه برتعداد این طرفداران افزوده میشود.همانطور که در دوعکس مشاهده میکنید چون هردو طرح ،طرح های شلوغی دارد،چیدمان خلوتی برای انها درنظرگرفته شده است.

اگر چیدمان هریک میخواست شلوغ باشد ،اصلا جلوه چندانی نه فرش ونه مبلمان نمیداشت. تفاوتی که بین این دوفرش وجود دارد این است که فرش موجود در عکس شماره دو غیرمرکز گراست ولی فرش موجود در عکس شماره یک مرکزگراست. فرشهای مرکزگرا فرشهایی هستند که حاشیه ندارند واگر دقت کنید گردی درون ان بیشتر به چشم میخورد تا مستطیل بودن طرح .

اگر میخواهید جلوه این فرشها بیشترشود چیدمان خانه تان را گرد بچینید. بنابراین اگر در تصویر شماره یک چیدمان گرد بود ،جذابیت خانه راچندین برابر میکرد.

مورد بعدی که شکل فرش است. دوشکل برای فرش وجود دارد:گرد ومستطیلی

فرشهای مستطیلی که متعارف هستند وبیشتردرخانه هایمان دیده میشود.

فرشهای گرد:فرشهای گرد که خاص است ،درزمان کنون میل به خرید انها بیشتر شده است. این فرشها بیشتر برای خانه هایی جذاب است که معماری گرد دارند یا خانه هایی که انحنا دارند. در خانه های مستطیلی نیز در سورت که بخواهید فرش جلو مبلی تهیه کنید یا فرش برای اتاق خواب بخواهید فرش گرد گزینه خوبی است.

کلام اخر

بنابراین عروس خانم های عزیز در صورتی که خاص پسند هستید ؛

اولا پیشنهاد میکنم فرش ماشینی دست بافت گونه را برای خرید مورد بررسی قرار بدهید.

ثانیا در وهله اول انتخاب کنید که فرش برای کجا میخواهید (اتاق خواب ،سالن پذیرایی،آشپزخانه،جلومبل و......)

ثالثا حتما به موارد گفته در خلل متن دقت کنید.

 

 

 

 

مطالب مشابه

فرش ماشینی تقلبی
چهارشنبه 28 آذر 1397

فرش ماشینی تقلبی

ادامه مطلب

خرید فرش آگاهانه
چهارشنبه 28 آذر 1397

خرید فرش آگاهانه

ادامه مطلب

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل
چهارشنبه 28 آذر 1397

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل

ادامه مطلب

فرش مناسب منزلتان چیست؟
پنجشنبه 20 دی 1397

فرش مناسب منزلتان چیست؟

ادامه مطلب

گبه- گلیم -جاجیم
چهارشنبه 26 دی 1397

گبه- گلیم -جاجیم

ادامه مطلب

خرید مستقیم فرش از کارخانه
شنبه 29 دی 1397

خرید مستقیم فرش از کارخانه

ادامه مطلب

فرش اتاق کودک
دوشنبه 01 بهمن 1397

فرش اتاق کودک

ادامه مطلب

مرمت  یا رفو گری فرش
چهارشنبه 03 بهمن 1397

مرمت یا رفو گری فرش

ادامه مطلب

نظرات کاربران

کد امنیتی