اینماد،نمادالکترونیکی

اینماد ،نماد الکترونیکی

 

اینماد یا نشان امنیت را درگذشته کمتر ولی امروزه بیشتر افراد میشناسند. ابتدای ورود اینترنت، افراد گمان میکردند که فضای مناسب جهت خرید وفروش نیست. افراد گمان میکردند که ممکن است شخص مقابل کلاه بردار باشد واز انها سوءاستفاده کند.با گذشت زمان وپیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی صورت گرفت وبا کشف نشان امنیت یا همان نماد الکترونیکی کم کم اعتماد مردم بیشتر  جلب شد وخرید وفروش در فضای اینترنت محبوب تر شد وهمچنین تجارت الکترونیکی رونق بهتری یافت. هر سایت معتبری دارای یک نشان امنیت است. در واقع اینماد یک جواز است که برای فروشگاههای اینترنتی که محصولات خودرا به صورت انلاین میفروشند ،ارسال میگردد.در نتیجه اعتماد دوطرفه را حاصل میشود. این نماد به سایت اعتبار میدهد وهم برای خریدار وهم برای ارائه دهنده خدمات مفید است. دلیل اینکه برای ارائه خدمات مناسب است این است که  اولا مشتری با ارامش واسودگی خاطر خرید خود را انجام میدهد وثانیا در صورت بروز مشکل میتواند با شکایت وپیگری قانونی حق خود را مطالبه کند. اما فروشنده نیز فروش بالاتری خواهد داشت همچنین در فضای اینترنت تنها یک کارمندبیشتر نیار ندارد منظور این است که هزینه حقوق کارمندامنش نیز پایین میاید. دلیل اینکه فروش محصولاتش در فضای اینترنت بیشتر میشود اعتمادی است که مردم نسبت به سایتشان پیدا میکنند.

اینماد چیست؟

در بند قبل به صورت مختصر درمورد اینماد صحبت کردیم. برای اینکه یک فروشگاه اینترنتی پابرجا بماند ومشتریان ان روز به روز بیشتر شود مستلزم این است که  اعتماد مشتری جلب شود و بهترین روشی که برای اعتماد سازی بین طرفین وجود دارد ثبت شرکت در سایت اینماد است تا با گرفتن نماد الکترونیکی برای شرکتتان است،تا مشتری به سمت شما جلب شود. اینماد یک مجوز برای فروشگاههای اینترنتی است که مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت ومعدن مسؤل اعطای ان میباشد. در واقع اینماد تضمین کننده قانونی بودن فعالیت های یک وب سایت تجاری است.اگر مالک سایتی از قوانین موجود تخطی کند شمامیتوانید از آن به سازمان شکایت نمایید. این نماد را میتوانید در صفحه اصلی سایت مشاهده کنید.در اکثر سایت ها در پایین صفحه اصلی قرار دارد وی در برخی سایت ها در بالای صفحه اصلی قرار دارد. از این رو با استفاده این امکانات وهدف مندشدن فروشگاهها ی اینترنتی ،تخلفات احتمالی در هرزمینه ای اعم از کیفیت کالا ،امینت فروش وتحویل به موقع کالا ،در صورت نپسندیدن برگرداندن کالا کاهش یافته است. نکاتی در ارتباط با نماد الکترونیکی وجود دارد که به تشریح ان خواهیم پرداخت. اولین نکته ای حائز اهیمت است این است که بر روی این نماد بتوان کلیک کرد. سپس بعد از کلیک سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک باز میشود وسپس میتوانید دراین سایت با سایت هایی که دارای مجوز رسمی هستند را ببینید. هنگامی که بروی اینماد کلیک کردید وارد صفحه ای میشود که مشخصات شخص صاحب امتیاز وادرس شرکت یا فروشگاه وادرس خود سایت وتلفن را مشاهده می کنید. در پایان صفحه ای که باز کرده اید نیز نکاتی را گفته است. متاسفانه برخی از سایت ها این نماد را صرفا تزیینی وفریب کارانه در سایتشان قرار داده اند اگر بر روی ایکون نماد الکترونیکی رفتید وتنها یک لوگو بود که باز نمیشد بدانید که سایت قابل اعتمادی نیست. قبل از پرداخت وجه به نشانی  بالای سایت دقت کنید .این آدرس به بانک مربوطه تعلق داشته باشد وبه صورت دقیق همان نشانی اینترنتی بانک در انجا نوشته شده است درصفحه پرداخت که برایتان باز میشود قبل از هرکاری وپیش از اینکه اطلاعاتی وارد شود .ابتدا صفحه را یکبار رفرش کنید وسپس کد امنیتی که بر روصفحه ظاهر میشود از شما میخواهد که ان را وارد کادر کنید را نیز رفرش کنید اگر مشاهده کردید که رفرش نشد وتنها یک عکس بود اطلاعات وارد نکنید ممکن است سایت تقلبی باشد. اگر سایتی دارید ومیخواهید اینماد برای ان بگیرید باید چکارکنید؟ تنها منبع رسمی برای دریافت جواز اینماد سایت خود اینماد است. نیز به مراجعه حضوری نیست. خب حال در مورد کسانی که صاحب فروشگاه هستند اما سایت اینترنتی ندارندصحبت میکنیم  تا انتهای مقاله با ماباشید تا شمارا راهنمایی کنیم. ابتدا شما به سراغ شرکت طراحی سایت بروید تا سایتی برای شما طراحی کند. سپس خود شرکت طراحی سایت با پیگیری امور فروشگاه اینترنتی شما را در سایت اینماد ثبت میکند وخود شما لازم نیست کاری انجام دهید. شرکت طراحی سایت ایتیسا یکی از شرکت هایی است که درکاشان مشغول به کار است.

انواع اینماد

اینماد به دودسته تقسیم میشود ؛

دسته اول

تک ستاره ها ؛این حالت برای شرکت ها وفروشگاهها است که بعد از بررسی مدارک ارسالی به انها داه میشود. در کلیه صفحات نصب شده باشد ،داده میشود. SSLدسته دوم ؛

حال این سوال پیش میاید که داشتن اینماد چه مزیت هایی دارد؟

1)افزایش اعتماد کاربران وخرید محصولات وخدمات شما

2)دریافت درگاه بانکی

3)معتبرشدن وب سایت

4)افزایش میزان امنیت خرید

5)امکان بستن قرار داد با شرکت های دیگر برای همکاری

6)محفوظ ماندن حریم شخصی کاربران

7)گارانتی محصولات وبرگشت پذیر بودن پول

تعهدات دارنده نماد الکترونیکی

دارنده نماد الکترونیکی موظف است که؛

--تمامی تعهدهای مندرج در این دستورالعمل وپیوست های ان وهمچنین مفاد متن تعهد نامه که هنگام صدور نماداعتماد به صورت رسمی از ایشان اخذ شده است را درتمام مدت فعالیت واعتبار نماد الکترونیکی  به طور کامل ودقیق رعایت نمایند.

--تجهیزهای استاندارد مورد تایید مرکز را به کار گیرد.

--در زمان تعلیق نماد اعتماد از قبول تعهدات جدید خوددداری نموده مطابق دستورالعملهای ابلاغی وبا هماهنگی مرکز ،صرفا به ارائه  تعهدات قبلی عمل نماید. در غیر اینصورت نماد اعتماد وی باطل میشود.

--به مکاتبات اعم از ااکترونیکی وفیزیکی واخطارهای صادره ازسوی مرکز ودستگاههای نظارتی ،حداکثر طی دوروز کاری پاسخ دهد.

--اطلاع ها ،گزارشات ودیگر مستندات درخواستی از طرف مرکز ودستگههای نظارتی مربوطه در مدت زمان ابلاغ شده ارائه نماید.

--احکام صادره از سوی کمیته نظارتی را به صورت کامل ودقیق اجرا نماید.

--شخص حقوقی دارنده نماد الکترونیکی موظف است قبل از هرگونه تغییر در اساسنامه ،امور مربوط به مدیریت ،نام ونشان ،موضوع  ومحل فعالیت خود را به اطلاع مرکز رسانیده وتاییدیه لازم ررا در یافت کند. در غیر اینصورت نماد اعتماد شرکت توسط مرکز به مدت دوماه تعلیق ودر صورت استمرار ابطال میشود.

--چنانچه کسب وکار اینترنتی دارنده  نماد اعتمادپس از اخذ نماد اعتماد ،به مدت سه ماه بدون داشتن عذر قابل قبول ،تعطیل یا هیچ گونه فعالیت نداشته باشد پس از دوتذکر به فاصله دو روز توسط مرکز ،نماد اعتماد وی ابطال خواهد شد .

--چنانچه شخص حقیقی دارنده نماد اعتماد قصد واگذاری کسب وکار به غیر داشته باشد 48ساعت  به صورت کتبی به مرکز اعلام نماید وتا یک ماه نسبت به معرفی مالک جدید کسب وکار اقدام وموافقت مرکز را اخذ نماید. دراین مدت نماد اعتماد تعلیق میشود ودر غیر این صورت نماد اعتماد الکترونیکی ابطال خواهد شد.

--در هنگام خرید فرش از طریق اینترنت تا مراحل اخر بعد از اینماد به این نکته دقت کنید که در هنگام پرداخت محصولاتان درست درج شده باشد. چون فرش 1200شانه  قیمت گران تری نسبت به 1000شانه وفرش ماشینی 700شانه دارد. پس به محصولاتان در هنگام خرید حتما دقت کنید.

مطالب مشابه

فرش ماشینی تقلبی
چهارشنبه 28 آذر 1397

فرش ماشینی تقلبی

ادامه مطلب

خرید فرش آگاهانه
چهارشنبه 28 آذر 1397

خرید فرش آگاهانه

ادامه مطلب

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل
چهارشنبه 28 آذر 1397

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل

ادامه مطلب

فرش مناسب منزلتان چیست؟
پنجشنبه 20 دی 1397

فرش مناسب منزلتان چیست؟

ادامه مطلب

گبه- گلیم -جاجیم
چهارشنبه 26 دی 1397

گبه- گلیم -جاجیم

ادامه مطلب

خرید مستقیم فرش از کارخانه
شنبه 29 دی 1397

خرید مستقیم فرش از کارخانه

ادامه مطلب

فرش اتاق کودک
دوشنبه 01 بهمن 1397

فرش اتاق کودک

ادامه مطلب

مرمت  یا رفو گری فرش
چهارشنبه 03 بهمن 1397

مرمت یا رفو گری فرش

ادامه مطلب

نظرات کاربران

کد امنیتی