خرید از مهد فرش

 خرید از مهد فرش(شهر کاشان)

 امروز میخواهیم در مورد خرید از مهد فرش یعنی شهر کاشان صحبت کنیم.واژه ی مهد به معنای گهواره است .جایی که فرزند را برای پرورش واحساس امنیت ودر واقع القا نوعی ارامش در ان قرار میدهند. در واقع مهد فرش به معنای شهری است که فرش دران متولد شده وپرورش یافته است.این پرورش یافتن مستلزم عواملی است.

در واقع مهد فرش به شهر فرش اشاره میکند. مهد فرش تنها یک نام تجاری نیست فرهنگ وهویت یک منطقه را یاد آوری میکند. مهد فرش شهر کاشان است که از قدیم الایام تا همین الان در زمینه فرش همیشه بهترین بوده وهست. فرش کاشان معروف است و همگان در مورد نقش وطرح خاص ان میدانند.

مهد فرش پیشینه کاشان را درزمینه فرش بیان میکند. پیشینه ای که به قرنها پیش بازمیگردد. به قرنهای هفده وهجدم میلادی که کاشان مرکزفرش بافی بوده است. فرش بافی در کاشان هم اکنون ادامه دارد اما اگر از جوانان این شهر در مورد فرش بافی سوال کنید کمتری کسی در مورد مراحل ان یا شیوه بافت ان اطلاعاتی دارد. مردم شهر کاشان همیشه به این پیشینه افتخار کرده اند .پیشینه ای که به دوره شاه عباس صفوی بازمیگردد. شاه عباس صفوی به دلیل اینکه به نقش وطرح وبافت فرش علاقه مند بود در شهرهایی نظیر کاشان ،تبریز ،مشهد و...این هنر را رواج داد. البته ناگفته نماند که این شهر ها به این دلیل که کمی سابقه در این زمینه داشتند انتخاب شدند. همین هنر سالها در کاشان رواج داشت  ودارد تا اینکه شهر کاشان به قطب تولید فرش در منطقه تبدیل شد. تولید فرش در شهری مثل کاشان تنها در فرش دست بافت خلاصه نمیشود بلکه فرش ماشینی شهر کاشان نیز طرفداران زیادی دارد.

به همین دلیل شاهد تراکم کارخانه های فرش در شهر کاشان هستیم .

شهرک های صنعتی امیر کبیر ،انصار نوش آباد،سلیمان صباحی ،راوند و...ایجاد شده اند وکارخانه ها درون این شهرک ها مشغول به کار هستند. شهرک سلیمان صباحی در زمینه فرش تخصص بیشتری دارد.

 

 

رقبای داخلی وخارجی فرش کاشان

رقبای داخلی وخارجی زیادی برای شهر کاشان وجود دارد. درکشور خودمان شهرهای زیادی وجود دارد که درانها کارخانه فرش وجود دارد. این نکته لازم وضروری است که بدانید شخص با شرکتی در کاری موفق میشود که در کنار امکانات به روز تخصص لازم را داشته باشد. کاشان در کنار تخصص سابقه ای درخشان در زمینه فرش دارد. به جرات میتوانم بگویم که شهر کاشان شهر فرش ،پایتخت فرش ،کارخانه های برندی دارد که در تمام جهان ان برند ها را میشناسند. در واقع برند های خوشنامی که باعث شد ه اند کاشان بیش از پیش سرافراز باشد.

رقبای خارجی نظیر کشورهایی مثل بلژیک ،ترکیه ،چین و..هستند که هرکدام در تلاش هستند که جایگاه فرش ایرانی مخصوصا فرش کاشان را در جهان تصاحب کنند.

البته ناگفته نماند که به صنعت فرش بافی چند سالی است که بی مهری شده است البته این بی مهری ها به دلیل وجود تحریم هاست که از صادرات این گوهرنایاب جلوگیری شده است.

 

دست بافت یا ماشینی ؟؟!!

اگر در فکر خرید فرش کاشان هستید این بند را از دست ندهید .مهد فرش ،شهر فرش ، شهر کاشان هم در زمینه فرش دست بافت وهم در زمینه فرش ماشینی معروف است . اگر تمکن مالی بالایی دارید میتوانید به سراغ خرید فرش دست بافت بروید .در غیر این صورت که اکثر مردم در این دسته قرار میگیرند وقدرت خرید فرش دست بافت را ندارند به سراغ خرید فرش ماشینی میروند. صاحبان کارخانه های فرش در کاشان با ایجاد اتاق فکر وهم اندیشی به این نتیجه رسیدند که چگونه افراد ی که به فرش دست بافت علاقه دارند و امکان خرید برایشان وجود ندارد را به خواسته هایشان نزدیک کند. ازاین رو بود که تصمیم گرفتند تا فرش ماشینی دست بافت گونه طراحی کنند. فرش ماشینی دست بافت گونه در کنار اینکه قیمت مناسب تری دارد به فرش دست بافت نیز نزدیک است.

 

جنس الیاف 

فرش ماشینی در اوایل در کاشان بافته میشده در کارخانجات مخمل وابریشم کاشان توسط ماشینی های مخمل بافی ژاکارد صورت میگرفته .الیاف مورد استفاده در کارخانه های ان زمان الیاف مصنوعی وپرزهای براق بود. در همان موقع هم رقبای خارجی برای فرش کاشان وجود داشتند که به دلیل کیفیت بالای فرش کاشان ،فرش کاشان در اولویت بوده وخریدار وطرفدار بیشتری داشته است.

جنس الیافی که امروزه در بافت فرش از ان استفاده میکنند الیاف اکریلیک ،پلی استر ،پلی پروپیلن ،نخ ترک ،ویسکوز و.... است .از بهترینها در این زمینه نخ آکریلیک هیت ست شده است .

 

انواع فرش ماشینی

1)فرش ماشینی 1200شانه

2)فرش ماشینی 1000شانه

3)فرش ماشینی 700شانه

البته کارخانه اریامهر ،فرش ماشینی طرح 700شانه نیز تولید میکند.فرشهای گلیم ،گبه،شگی ،فانتزی در کاشان تولید میشود .اگر میخواهید از شهر کاشان  ،شهر فرش خرید انجام دهید شما دوراه برای خرید دارید .خرید مستقیم فرش از کارخانه ،خرید اینترنتی

خرید مستقیم فرش از کارخانه که کاملا مشخص است به کارخانه رجوع میکنید وخرید خود را انجام میدهید.

خرید اینترنتی

که احتمالا اشناییت بیشتری با ان دارید ،مثل خرید سایر وسایل از اینترنت است .به مقاله مربوط درسایت رجوع کنید وبه طور کامل با ان اشنا شوید.

اگر میخواهید فرش کاشان را با قیمت مناسب تهیه کنید بهترین کار این است که یکی ازروشهای گفته شده را انتخاب کنید. چون دیگرواسط ودلالان وجود ندارد .

مهد فرش کجاست ؟

 

 

 

 

 

شهر فرش،مهد فرش شهر کاشان در 220کیلومتری ازاستان تهران قرار دارد .همچنین از استان اصفهان 200کیلومتر و استان قم  90کیلومتر فاصله دارد .این شهر  علاوه بر تولید فرش ،در زمینه های گلابگیری (البته در روستاهای اطراف این شهر )بافت تاریخی خود شهر ،اداب وروسم خاص ،جاذبه های گردشگری نیز شناخته شده است .

خلاصه کلام

اگر میخواهید فرش با کیفیت ،ظرافت ، زیبا ،اعلا،درجه یک تهیه کنید به سراغ فرش کاشان بروید.

فرش کاشان فرشی است که چندین سال برایتان کار خواهد کرد. اگر توان خرید فرش دست بافت ندارید دست بافت گونه گزینه خوبی است.  پیشنهاد مقاله امروزم این است که مقاله راهنمای خرید فرش ماشینی را حتما با دقت بخوانید واقعا برای قبل از خرید لازم است.

اگر میخواهید فرش ماشینی ارزان قیمت بخرید به سراغ یکی از روشهای گفته شده بروید.

مطالب مشابه

فرش ماشینی تقلبی
چهارشنبه 28 آذر 1397

فرش ماشینی تقلبی

ادامه مطلب

خرید فرش آگاهانه
چهارشنبه 28 آذر 1397

خرید فرش آگاهانه

ادامه مطلب

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل
چهارشنبه 28 آذر 1397

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل

ادامه مطلب

فرش مناسب منزلتان چیست؟
پنجشنبه 20 دی 1397

فرش مناسب منزلتان چیست؟

ادامه مطلب

گبه- گلیم -جاجیم
چهارشنبه 26 دی 1397

گبه- گلیم -جاجیم

ادامه مطلب

خرید مستقیم فرش از کارخانه
شنبه 29 دی 1397

خرید مستقیم فرش از کارخانه

ادامه مطلب

فرش اتاق کودک
دوشنبه 01 بهمن 1397

فرش اتاق کودک

ادامه مطلب

مرمت  یا رفو گری فرش
چهارشنبه 03 بهمن 1397

مرمت یا رفو گری فرش

ادامه مطلب

نظرات کاربران

کد امنیتی

  • سلام فروشگاه های شهر فرش و مهد فرش همه از کارخانه های کاشان خرید میکنند. چرا از این فروشگاه ها خرید کنیم. در حالی که به راحتی با قیمت مناسب تر میتونیم از کارخانه های کاشان خرید کنیم.

    • سلام دوست عزیز درسته ولی اختیار هر کس با خودش هستش . در این مورد شما را به مقاله زیر دعوت میکنم. خرید از مهد فرش