15رنگی که حتما در دکور خانه از ان استفاده میکنید.

15رنگی حتما در دکور خانه استفاده کنید.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی رنگها بپردازیم. انچه که در مبحث رنگ مهم وحائز اهمیت است، این است که روانشناسی رنگها مبحث مهم وکاربردی  است اکثرا از کنار ان ساده میگذرند. این در حالی است که این مبحث مهم  قابل تامل واستفاده در زندگی شماست. رنگها هر کدام دنیایی دارند. شناختن دنیای گسترده هر یک از این رنگها  در این مقاله نمیگنجد. بلکه به صورت مختصر وگوشه ای از دنیای رنگها را مورد تحقیق قرار میدهیم.

پیشنهاد میکنم مقاله انرژی و روحیه حاصل از هارمونی رنگها در منزل را مطالعه کنید.

از رنگهای اصلی شروع میکنیم. در جهان پنج رنگ اصلی وجود دارد وبقیه رنگها یا از طیف همین رنگها هستند یا دو یا چند رنگی اصلی مخلوط شده رنگ جدید را حاصل کرده است.

 

 

رنگ زرد

این رنگ که اخیر طرفداران بیشتری پیدا کرده است واصطلاحا مدشده است.در این طیف بزرگ رنگ های کرم ،لیمویی وطلایی طرفداران بیشتری نسبت به سایر رنگهای این طیف دارد. رنگ زرد انعکاس بالایی دارد .مقدار زیادی نور را ازخود به اطراف منعکس میکند. از دسته رنگهایی است که بهتر است درکنار ان از رنگهایی که آرامش بخش است مثل سبز یا آبی یا از رنگهای خنثی استفاده شود.زیرا این رنگ چشم را زودخسته میکند واین رنگ هیجان ندارد.  همچنین رنگ زرد تمرکز را افزایش میدهد. این رنگ سمبل فهم ودانایی است.

 

 

رنگ قرمز

این رنگ هیجانات وشور واشتیاق را به محیط خانه القا میکند. خشم وغضب را زیاد میکند.

این رنگ گرم وپر انرژی است .رنگ قرمز رنگی است که طراحان برای طراحی دکوراسیون از ان استفاده میکنند. این رنگ نشان از زندگی است وکسی که در این محیط قرار میگیرد فعال میشود. واحساس در جریان زندگی بودن میکند.برای افراد افسرده توصیه میشود زیرا درون وروح انها از حالت تکراری ویکنواختی خارج میکند. همچنین به روان انها انرژی وگرما میبخشد.

 

15رنگی که در دکور خانه از ان استفاده میکنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رنگ آبی 

این رنگ ،رنگ سردمحسوب میشود. به محیط آرامش القا میکند. رنگ محبوبی مخصوصا در بین اقایان است. عموما در تهیه سیمونی از رنگ ابی برای بچه پسر استفاده میکنند.

افرادی که ارامش را دوست دارند وشخصیتشان نیز آرام است از رنگ آبی استفاده میکنند. برای اتاق خوابها که برای استراحت از انها استفاده میشود رنگ آبی میتواند گزینه خوبی باشد. از رنگ ابی به تنهایی استفاده نکنید هز رنگی در کنار جنبه مثبت ،جنبه منفی نیز دارد .استفاده دائمی از رنگ ابی دیگر تنوع نخواهد داشت وسبب خستگی خواهد شد. بنابراین بهتر است درکنا سایر رنگها از این رنگ استفاده شود.

 

رنگ سفید

رنگ روشن وخنثی است. یعنی به تنهایی تاثیری ندارد در کنار رنگهای دیگر جلوه پیدا میکند. این رنگ  در ترکیب با سایر رنگها اثرگذار خواهد بود. این رنگ نماد پاکیزگی و در خشندگی است.

 

 

رنگ سیاه

رنگ تیره ای که به تنهایی استفاده نمیشود. اکثرا در کنار رنگهای دیگر استفاده میشود.

رنگهایی که در این طیف قرار میگیرند مثل طوسی که در طیف مشکی قرار دارد رنگهای خنثی هستند.رنگهای خنثی به تنهایی اثری ندارد ودر کنار سایر رنگها مثل قرمز یا ...روحیه میگرند. در ادامه در مورد رنگهای ترکیبی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

 

رنگهای ترکیبی

تا به اینجا تنها به معرفی رنگهای اصلی پرداخته ایم. در ادامه به معرفی رنگهای ترکیبی مهم میپردازم.

 

 

 

 

 

 

 

رنگ سبز

این رنگ زیبا که ارامش نیز دارد نماد شادابی و سلامت است .این رنگ به صورت ترکیب آبی با زرد حاصل میشود.رنگ سبز طیف گسترده ای دارد .هر رنگ از این طیف بسته به اینکه چقدر از رنگ زرد یا از رنگ آبی در ان استفاده شده باشد رنگ سبز حاصل نیز متفاوت میشود.

رنگ های سبز تیره از آبی بیشتر وزرد کمتر حاصل شده است. رنگ سبزی که اخیرا بسیار مدشده است رنگ سبز صدری است که یک ارامش خاصی دارد .

 

 

رنگ نارنجی

حتما میدانید که رنگ نارنجی از ترکیب رنگهای قرمز وزرد حاصل شده است.حالا هرچه نسبت رنگ قرمز به رنگ زرد بیشتر باشد رنگ نارنجی حاصل شده پر رنگ تر خواهد بود. رنگ پرتقالی از جمله رنگهایی است که در این طیف قرار دارد و طرفدارن خاص خود را دارد.

 

 

رنگ صورتی

این رنگ کاملا دخترانه از ترکیب دورنگ اصلی قرمز وسفید حاصل میشود. حالا هرچه درصد رنگ قرمز ان بیشتر باشد رنگ صورتی پررنگ تری حاصل خواهد شد. این رنگ رنگ گرم است. در خرید سیسمونی دخترانه همه به سمت رنگ صورتی میروند.

 

 

رنگ بنفش

از ترکیب دو رنگ تضاد قرمز وآبی حاصل میشود. این رنگ از ترکیب دو رنگ سرد وگرم حاصل شده است باید طبیعت خنثی داشته باشد، این در حالی است که طبیعت گرم دارد. این رنگ هم دخترانه وهم پسرانه است.

 

رنگ زرشکی

از ترکیب رنگ قرمز ومشکی حاصل میشود. در طیف رنگ قرمز بیشترین طرفدار را رنگ زرشکی دارد.این رنگ رنگی کاملا گرم است. هم مردانه وهم زنانه است.

 

هارمونی رنگها در خانه

 

 

 

 

 

 

 

 

رنگ کرم

این رنگ ،رنگ روشنی است.هم زنانه وهم مردانه است میتوان ان را گرم به شمار اورد.

این رنگ از دسته رنگهایی است که به تنهایی روحیه ندارد. باید در کنار سایر رنگها استفاده شود.

 

رنگ قهوه ای

این رنگ مهم وقدرتمند از ترکیب رنگهای قرمز ومشکی وزرد حاصل میشود. که این رنگ از جمله رنگهای پر طرفدار است که اعم از جوان وپیر طرفدار ان هستند.

 

رنگ سرمه ای

این رنگ از ترکیب رنگهای مشکی و ابی حاصل میشود. البته ابی کاربنی که رنگ پر طرفداری است نیز در این طیف قرار میگیرد.

 

 

رنگ طوسی وفیلی

این دورنگ از یک خانواده هستند.از ترکیب رنگ مشکی با سفید حاصل میشود. اگر از رنگ مشکی بیشتر از رنگ سفید در ترکیب دو رنگ استفاده شود رنگ طوسی حاصل میشود . اگر رنگ سفید را بیشتر ورنگ مشکی را کمتر استفاده کنیم رنگ فیلی حاصل میشود.

آبی اسمانی

این رنگ از ترکیب دورنگ آبی وسفید حاصل میشود. این رنگ به تنهایی جذابیت ندارد چون بی روح است .

تابه اینجا به معرفی رنگها پرداخته ایم . هارمونی رنگها از کنار هم قرار دادن این رنگها حاصل میشود.

در دکور خانه همیشه به یاد داشته باشید رنگهای پر را به تنهایی استفاده نکنید. در کنار رنگهای تیره از رنگهای روشن نیز استفاده کنید. تا ترکیبها به زیبایی خود را به نمایش بگذارد. به معرفی طیف های رنگها پرداختیم.در مبحث هارمونی رنگها به شما دودسته انتخاب دارید دسته اول این است که برای ایجاد هارمونی میتوانید از تضاد بین رنگها استفاده کنید. دسته دوم این است که برای ایجاد هارمونی میتوانید از طیف رنگ هایی که گفتیم استفاده کنید. تمام مطالب گفته شده با این هدف گفته شد که در چیدمان وسایل خانه یا حتی خرید ان مثل خرید فرش ماشینی و...حتما این رنگها را به کارببرید  وبا روحیات رنگها تا حدی آشنا شوید.پیشنهاد میکنم مقاله 7روش برای انتخاب فرش ماشینی مناسب دکوراسیون را مطالعه کنید.

 

مطالب مشابه

فرش ماشینی تقلبی
چهارشنبه 28 آذر 1397

فرش ماشینی تقلبی

ادامه مطلب

خرید فرش آگاهانه
چهارشنبه 28 آذر 1397

خرید فرش آگاهانه

ادامه مطلب

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل
چهارشنبه 28 آذر 1397

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل

ادامه مطلب

فرش مناسب منزلتان چیست؟
پنجشنبه 20 دی 1397

فرش مناسب منزلتان چیست؟

ادامه مطلب

گبه- گلیم -جاجیم
چهارشنبه 26 دی 1397

گبه- گلیم -جاجیم

ادامه مطلب

خرید مستقیم فرش از کارخانه
شنبه 29 دی 1397

خرید مستقیم فرش از کارخانه

ادامه مطلب

فرش اتاق کودک
دوشنبه 01 بهمن 1397

فرش اتاق کودک

ادامه مطلب

مرمت  یا رفو گری فرش
چهارشنبه 03 بهمن 1397

مرمت یا رفو گری فرش

ادامه مطلب

نظرات کاربران

کد امنیتی