تجارت الکترونیکی

تجارت الکترونیکی چیست؟

چرا برای معرفی شغلتان نیاز به وبسایت دارید؟

تجارت الکترونیکی در واقع به معنای انجام معاملات تجاری از طریق اینترنت صورت میگیرد. طراحی سایت لازمه شروع یک تجارت الکترونیکی است.

بسیاری از خرید های این روزهای ما از طریق اینترنت صورت میگیرد. اینترنت درواقع جز جدایی ناپذیر زندگی الان افراد شده است. همینطور بسیاری از مشاغل از طریق اینترنت کسب درآمد میکنند . مشاغلی که به روز هستند واز طریق اینترنت نیز میتوانند خود را به مردم معرفی کنند. این  نکته را نیز بهتر است بگویم که مشاغلی  که تنها به فروشگاههای خود بسنده میکنند وعلاقه ای به ایجاد وبسایت برای شغلشان ندارند مشتریان زیادی را ازهمین طریق از دست میدهند.

عرضه فرش  از طریق وبسایت شرکت:اریامهر،فرش 1200شانه

 

مزایای تجارت الکترونیک

  1. راحتی وآسایش

خرید اینترنتی بهترین نوع خرید است برای کسی که میخواهدرهنگام خرید آسایش را تجربه کند. شما تنها با یک کلیک میتوانید محصول مورد نظر خود را یافته وبه راحتی خرید کنید ودرب منزل دریافت کنید.

2)صرفه جویی در وقت

در تجارت الکترونیک وخرید اینترنتی دیگر لازم نیست تمام زمانتان را هدر دهید تا محصول مورد علاقه تان پیداشود ،ترافیک خود به تنهایی اذیت کننده است.

3)تنوع محصولات

شما به راحتی میتوانید در خانه خود در بین محصولات متنوع موجود در اینترنت محصول مورد علاقه خود را بیابید.

4)مقایسه محصولات به آسانی

لازم نیست به همه مغازه ها سر بزنید تا قیمت ها را باهم مقایسه کنیم .شما دراینترنت به سایت های مختلف سر میزنید وقیمتها را مقایسه میکنیدوبه راحتی به فروشگاهی که قیمت هایش مناسب است باز میگردید.

5)نظرات خریداران قبلی

نظرات خریداران قبلی را میخوانید در صورتی که مشاهده کردید باب میلتان است خرید میکنید.

6)تخفیفات

برخی فروشگاهها برای مشتریان اینترنتی خود تخفیفاتی قائل میشوند. شما میتوانید از این فرصت ها استفاده لازم را ببرید.

اما ابتدا کمی در مورد مزایایی که صاحبان مشاغل از طریق ایجاد وبسایت به دست میاورند صحبت کردیم اما اکنون میخواهیم مفصلا به آن پردازیم .

1)افزایش فروش

شاید کمی جالب باشد که بدانید در زمان حال فروش از طریق وبسایت از درب مغازه در برخی مشاغل بیشتر است.

2)فروش به صورت شبانه روزی

فروشگاه یا شرکت شما در تمام ساعات شبانه روز باز است وهرکس هرساعتی بخواهد میتواند از شما خرید کند. بدون اینکه شما هزینه ای بابت فروشنده شیفت شب در فروشگاهتان خرج کرده باشید.

 

3)گسترش حوزه تجارت

این مورد به این معنی است که شما درب مغازه یا فروشگاهتان اکثرا مشتریان بومی دارید ولی اگر وبسایت برای شرکتتان طراحی کنید ممکن مشتریانی از شهرهای دیگر نیز داشته باشید. بازهم کمک به فروش بیشتر شما.

4)فروش ها کاملا نقدی است ولازم نیست به دنبال نقد کردن چک باشید.

چه از طرف مشتری چه از طرف فروشنده واز طرف هرکدام که نگاه کنیم متوجه میشویم که چقدر خریداینترنتی خوب است وتجارت الکترونیکی ایده آل ترین راهکار است.

حتی اگر فرد قصد خرید در زمان اکنون را ندارد و میخواهدابتدا آگاهی پیدا کند

وبعدا خرید کند،به سایت فروشگاه محصول موردنظرش مراجعه میکند وبا کسب اطلاع از قیمت و بقیه موارد در صورت تمایل خرید میکند ودر غیر این صورت از سایت خارج میشود.

برخی از سایت ها امکانات خاصی در اختیارتان قرار میدهند.مثلا برخی از سایت های شرکت های فرش مثل آریامهر این امکان را در اختیار شما قرار میدهند که میتوانید فرش مورد نظرتان را در دکور تست کنید وسپس خریداری کنید.

پرداخت در محل نیز امکانی است که برخی از صاحبان فروشگاههای مجازی در اختیار شما قرار میدهند. حتی برخی مشاوره انلاین دارند و تا خرید شما را به بهترین وجه راهنمایی میکنند. در برخی از سایت ها مطالب اموزشی عالی قرار داده میشود که سبب میشود اطلاعاتتان بالا برود وخریدی معقولانه داشته باشید.

دراینجا سخنی مهم باقی میماند صاحبان فروشگاههای اینترنتی اگر میخواهید فروشتان بالابرود وخرید اینترنتی بیشتری از طریق سایتتان داشته باشید حداقل کاری که لازم است انجام دهید این است که اعتماد سازی کنید ان هم از طریق ثبت شرکتتان در سایت  enamad.irکه توسط شرکتی که برای شما وبسایت طراحی کرده است صورت میگیرد. این نماد الکترونیکی تنهایک نماد نیست، بلکه حس امنیتی است که شما نسبت به شرکتتان ایجاد کرده اید.

اما برخی گمان میکنند که قیمت های ثبت وبسایت به اسم شرکتشان بالا است به همین دلیل از این کار صرفه نظر میکنند. راهکار این است که از طراحی سایت ارزان قیمت استفاده کنند. این راهکار برای کسانی است که اطلاعات زیاد از سایت ندارند وتنها کاری که لازم است انجام دهند این است که تایپ کردن بلد باشد.  امکانات سایت دست خودتان است. اگر بخواهید سایتی با امکانات پیشرفته داشته باشید وهیچگونه اطلاعی از کارهای ان ندارید هیچ اشکالی ندارد.پشتیبانان سایت هستند که بعد از اتمام کار طراحان تمام کارها را برعهده میگیرند وسایت شما را به روزرسانی میکنند. اینگونه است که فروشگاه یا شرکت شما از رقبای خود عقب نمانده وحتی از آنان پیشی میگیرید.دلیل اینکه میتوانید فروش خود را در اینترنت بیشتر کنید این است که ایرانی ها در جهان بیش ازسایر کشورهای پیشرفته در فضای مجازی هستند وخریدشان نیز بیشتر اینترنتی است. داشتن سایت یک نوع بیلبورد تحقیقاتی است که روزانه هزاران نفر از ان بازدید میکنند.

برخی گمان میکنند که طراحی وبسایت چندان برای شرکتشان نیاز نیست اما این را لازم است که حتما یاد آوری کنم شما ازیک بازار تبلیغات بزرگ خود را کنار کشیده اید وتعبیر بهتر این است که شما خود به رقبایتان کمک کرده اید که از شما پیشی گیرند انتخاب آخر با شماست.

ازطریق ایجاد وبسایت برای شرکتتان یا فروشگاهتان میتوانید در کنار اینکه در فضای اینترنت مشتری جذب کنید حتی مشتری های حضوریتان نیزافزایش میابد.

حتی اگر از نظراطلاعات مشتریان نظیر شماره تلفن وایمیل وآدرس  نیز در نظر بگیریم میتوانیم بگونه ای بهتر ثبت کنیم زیرا در کاغذ هم مشکل وهم امکان گم شدن اطلاعات وجود دارد.

طراحی وبسایت تنها برای شرکت های بزرگ یا فروشگاهای زنجیره ای وبزرگ نیست بلکه فروشگاههای کوچک با کارمندان کم نیز میتوانند از همین طریق مشتران خودرا افزایش دهند وبه همین روال کسب وکار خود را رونق ببخشند وبه تدریج وسعت ببخشند.

برای مشاغلی که تازه تأسیس هستند وهنوز از اعتبار زیاد برخوردار نیستند پیشنهاد ما این است که خود را از همان ابتدا به بهترین شیوه  معرفی میکنند.افراد نیز از همان ابتدا این شرکت را به روز ودر حال پیشرفت تلقی میکنند همین اعتبار بخشی به شرکت شماست.

شبکه های مجازی نیز به همین وبسایت طراحی شده، متصل میشوند واز همین طریق شرکتتان در تمام شبکه های مجازی مطرح شده وبه همین طریق مشتریان بیشتری خواهید داشت.

سخنی با کسانی که میخواهند از طریق اینترنت خرید کنند این است که در برخی محصولات نظیر فرش که از طریق نت خریداری کنید اگر از وبسایت خود شرکت تولید کننده خرید کنید،خرید مستقیم از کارخانه انجام داده اید وهزینه ای که در آخر پرداخت میکنید چون تمام واسطه ها حذف شده اند وشما خود به طور مستقیم از فروشنده خرید کرده اید ،به طبع مناسب تر تمام خواهد شد. به نظرتان برایتان صرفه اقتصادی ندارد؟پاسخ این سوال مطابق دیدگاه شماست وکاملا قابل احترام است.

کلام آخر این است که خرید اینترنتی درکنار مزایا معایبی نیز دارد اما اگر باچشمانی باز وبا دقت صورت گیرد بهترین خرید است .

 

مطالب مشابه

فرش ماشینی تقلبی
چهارشنبه 28 آذر 1397

فرش ماشینی تقلبی

ادامه مطلب

خرید فرش آگاهانه
چهارشنبه 28 آذر 1397

خرید فرش آگاهانه

ادامه مطلب

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل
چهارشنبه 28 آذر 1397

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل

ادامه مطلب

فرش مناسب منزلتان چیست؟
پنجشنبه 20 دی 1397

فرش مناسب منزلتان چیست؟

ادامه مطلب

گبه- گلیم -جاجیم
چهارشنبه 26 دی 1397

گبه- گلیم -جاجیم

ادامه مطلب

خرید مستقیم فرش از کارخانه
شنبه 29 دی 1397

خرید مستقیم فرش از کارخانه

ادامه مطلب

فرش اتاق کودک
دوشنبه 01 بهمن 1397

فرش اتاق کودک

ادامه مطلب

مرمت  یا رفو گری فرش
چهارشنبه 03 بهمن 1397

مرمت یا رفو گری فرش

ادامه مطلب

نظرات کاربران

کد امنیتی