20نکته در خرید فرش ماشینی

20نکته در خرید فرش ماشینی

دغدغه ای که خانم های خانه اصولا در مواردی مثل هنگام خرید فرش جهیزیه یا هنگام خرید فرش برای عید نوروز تعویض فرشهای قدیمی ویاحتی مناسبت های دیگر دارند این است که چه فرش ماشینی بخرم که درعین کیفیت دوام وماندگاری زیبایی نیز داشته باشد وقیمت ان نیز چندان گران نباشد.در واقع منظورشان این است که فرش ماشینی با چه شانه و تراکمی بخریم؟(فرش ماشینی 1200شانه یا فرش ماشینی 1000شانه یا .....)

در مرحله اول خدمت شما دوست عزیز عرض میکنم که شما اول خوب فکر کنید وسپس انتخاب کنید .انتخاب های سریع وگذارا نشان داده اند که همیشه هم انتخاب های خوبی نبوده اند.به نظرم بهترین کار این است که درهنگام خرید فرش ماشینی

1)افرادی که تلاش دارند با عجله خرید کنید را همراه خود نبرید .

2)از ویژگی ها فرش اطلاعات وآگاهی کامل داشته باشید تا کسی نتواند شما را به راحتی فریب دهد.

3)ملاک اولتان که اولویت محسوب میشود را درست درنظر بگیرید ملاک اولتان زیبایی ویا انتخاب رنگ خاص نباشد.(اشتباه برداشت نشود زیبایی مهم است اما اولویت کیفیت فرش با دوام واستحکام ان است.)

4)اگر قیمت برایتان مهم است ومیخواهید فرش ارزان بخرید. ازهمان ابتدا به سمت خرید فرش 1200شانه نروید چون زیبایی وکیفیت دوام فرش همه را یکجا دارد اما قیمت ان بالا است. این موارد گفته شده نکاتی هرچند ریز بودند که در نظر داشتتند انها خالی از لطف نیست.

خب حالا در پاسخ کسانی که میگویند فرش ماشینی چی بخرم این نکته را یاد اور میشوم که دوست گرامی ملاک های خریدفرش ماشینی را لیست کنید وببینید هر ملاک کجای لیستتان قرار دارد.من لیست ملاک ها را میگویم خودتان برحسب علاقه خود اولویت بندی کنید.

لیست ملاک ها

-کیفیت

-قیمت

-شانه وتراکم

-عمرودوام فرش

-زیبایی

دوست عزیز اگر اولویت را کیفیت در نظر بگیرید به همراه خود سایر ملاکها را می آورد. اما اگر اولویت را قیمت در نظر بگیرید ممکن است کیفیت مطلوب را ان محصول نداشته باشد. یا اگراولویترا زیبایی در نظر بگیرید باز هم ممکن است ملاکی مثل کیفیت را به همراه خود نداشته باشد.

خب بعد تعیین اولویت در ملاک خرید شما به سراغ انتخاب محصول میایید. نکته ای که لازم است در این زمان حتما درنظر داشته باشید این است که فرش را برای چه مکانی انتخاب میکنید.

-اگر برای مکانهای پررفت وامد فرش خرید میکنید لطفا فرشهای با کیفیت بخرید فرشهای فانتزی وشنل و...برای این مکانها مناسب نیستند.

-اگر مکانی که برای ان فرش انتخاب میکنید گرد وغبار زیاد دارد فرش با طرح شلوغ

انتخاب کنید.

-اگر برای اتاق خواب میخواهید فرش انتخاب کنید حتما به سراغ فرشهای ماشینی خوب یا فرشهای فانتزی بروید. فرش شنل برای مکانهایی مثل اتاق خواب مناسب نیست. زیرا فرشهای شنل مشکلات تنفسی ایجاد میکند.

-اگر در نظر دارید فرش پله بخرید یا فرش ورودی بخرید به نظرم بهتر است به سراغ فرش گبه ها در عین زیبایی ودوام قیمت مناسب تری نیز دارد.

-اگر برای آشپزخانه تصمیم به خرید فرش دارید هر فرشی میتوانید انتخاب کنید.

- برای مکانهایی مثل سالن پذیرایی که مهمان خانه محسوب میشود از بین فرشهای ماشینی 1200شانه یا 700شانه یا 1000شانه انتخاب کنید. میتوانید با مطالعه مقاله چرا فرش ماشینی1000شانه بخرم آگاهیتان در زمینه فرش ماشینی  1000شانه بیشتر کنید.

-اگر علاقه دارید دکوراسیون شلوغ بچینید از طرحهای خلوت انتخاب کنید.

-اگرمتراژخانه را دوست دارید بزرگ نشان بدهد از رنگ های روشن انتخاب کنید.

-اگر دوست دارید فرش پرزدهی کمتری داشته باشد از فرشهایی با رنگ روشن انتخاب کنید.

-اگر تمایل به چیدمانهای گرد دارید از بین فرشهای مرکز گرا خرید کنید.

(فرشهای مرکز گرا به فرشهایی گفته میشود که محراب وترنج دارد وفرشهای غیرمرکزگرا تنها حاشیه دارند.

-اگر فرش با کیفیت میخواهید به سراغ فرشهای با  شانه وتراکم بالا بروید.

-فرشهای  بارنگ تیره نگرانی زیادی برای کثیف شدن ان ندارید. اما خب پرزدهی زیادی دارد.(رنگ محبوب بین رنگهای تیره ،رنگ سرمه ای است.)

-اگر یک طرح را انتخاب کردید همه رنگ های موجود ان را ببینید. برخی از طرحها تنها یک رنگ قشنگ دارند که با طرح فرش همخوانی دارد. رنگ نسکافه ای وگردویی وفیلی این سه رنگ بعد از رنگ سرمه ای جز محبوبترین رنگ ها هستند.

-اگر تمایل به خرید فرشهای 1200شانه دارید وقیمت فرش 12متری ان گران است پیشنهادم این است که فرش با متراژ 6متری بخرید.اگر پذیرایی بزرگ دارید تمام سالن را موکت کنید ودوتکه فرش 6متری نیز در سالن پهن کنید. قیمت فرش کردن سالن در این حالت بسیار مناسب تمام میشود. در این خرید هم شما فرش باکیفیت ودرجه یک خریده اید وهم مطابق مبلغتان خرید انجام داده اید.

-تقلبی یا اصل بودن فرش برایتان اهمیت داشته باشد. فرشهای تقلبی به سلامتیتان صدمه میزند. یکی از معیارهای تشخیص تقلبی یا اصل بودن فرشهای ماشینی این است که برگه برچسبی که ویژگی های فرش ماشینی خریداری شده دران نوشته شده است را درپشت فرش باشد.

-فرشهای 700شانه قیمت مناسب تری دارند،عمر این فرشها هم زیاد است چون ضخامت ان فرشها بالا است. اگر در خانه مبل ندارید ومیخواهید کف بشینید بهترین کار این است که از بین طرحهای متنوع فرشهای 700شانه انتخاب کنید.

-خب اگر میخواهید همان فرش 12متری 1200شانه را با قیمت مناسب خریداری کنید بهترین کار این است که دلالان را از بین برداشته شود.میتوانید با خرید مستقیم فرش از کارخانه به اقتصاد خانواده  کمک کنید .

-در هنگام خرید به جنس الیاف بافته شده در فرش توجه کنید. فرشهایی که از جنس آکریلیک هستند بهترین جنس را دارند.(آکریلیک هیت ست شده پرزدهی کمتری دارد.)

-اگر زمان کافی برای با حوصله خرید کردن ندارید بهتر است اینترنتی خرید کنید تا در کنار صرفه جویی در وقت خریدی بدون واسطه انجام داده باشید.

-تعداد رنگهای موجود درفرش به شما کمک میکند که تنوع چیدمان داشته باشید. تنوع چیدمان به این معناست که میتوانید با هر رنگ فرش یک دکور بچینید. میتوانید از رنگهای مکمل رنگ های مورد استفاده در فرش برای چیدمان کمک بگیرید.تعداد رنگهای موجود در فرش از 8رنگ تا 14 رنگ است.

در همین مبحث رنگ از رنگهای شاد برای دکور چیدمان خانه استفاده کنید. اگر رنگ های مکمل رنگ های دورن فرش مثلا قهوه ای یا سرمه ای بود میتوانید از همین طیف واز درجه های کم رنگ ان استفاده کنید.

مطالب مشابه

فرش ماشینی تقلبی
چهارشنبه 28 آذر 1397

فرش ماشینی تقلبی

ادامه مطلب

خرید فرش آگاهانه
چهارشنبه 28 آذر 1397

خرید فرش آگاهانه

ادامه مطلب

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل
چهارشنبه 28 آذر 1397

نکات لازم برای چیدمان زیباتر منزل

ادامه مطلب

فرش مناسب منزلتان چیست؟
پنجشنبه 20 دی 1397

فرش مناسب منزلتان چیست؟

ادامه مطلب

گبه- گلیم -جاجیم
چهارشنبه 26 دی 1397

گبه- گلیم -جاجیم

ادامه مطلب

خرید مستقیم فرش از کارخانه
شنبه 29 دی 1397

خرید مستقیم فرش از کارخانه

ادامه مطلب

فرش اتاق کودک
دوشنبه 01 بهمن 1397

فرش اتاق کودک

ادامه مطلب

مرمت  یا رفو گری فرش
چهارشنبه 03 بهمن 1397

مرمت یا رفو گری فرش

ادامه مطلب

نظرات کاربران

کد امنیتی